Ilus nahk – missioon võimalik: kuidas näonahka õigesti pesta ja puhastada?

Ilus, helendav, särav – pole saladus, et soovides sellise näonaha üle rõõmu tunda on vaja pühendada aega ja tähelepanu õigele nahahooldusele.
 
Iga päev mõjutavad meie näonahka paljud tegurid. Temperatuurimuutused, kahjulikud UV-kiired, keskkonnasaaste, kosmeetika, halvad toitumisharjumused või isegi stress. Selle tulemusena ei saa tervelt 80 protsenti inimestest kogu maailmas tänapäeval tunda rõõmu puhta näonaha üle.
Kuigi on palju teavet selle kohta kuidas oma näonaha eest hoolitseda nii et see oleks särav ja laitmatu, vaatleme veelkord millele tuleks tegelikult tähelepanu pöörata. 
Erinevate nahahooldusmeetodite ja –viiside rohkuses lihtne eksida: mõni valib spetsiaalsed kodus kasutatavad LED-seadmed, teine manustab vitamiine ja toidulisandeid, mis aitavad säilitada naha hea seisundi, kolmandad ostavad kalleid näohooldustooteid: seerumeid, näonahka niisutavaid, toitvaid ja kirgastavaid kreeme.
Kauni näonaha nautimiseks on aga veel üks oluline asi millele tuleb tähelepanu pöörata - näo puhastamine ja pesemine.

Miks see on nii tähtis?

Päeva jooksul tõmbab meie nahk ligi õhus olevaid baktereid ja saastet. Lisaks kaotame iga päev umbes 50 miljonit naharakku, mis, kui me näonahka ei puhasta, kogunevad näole ja kiirendavad vananemisprotsesse. Tekitavad löövet, pigmentatsiooni, ummistavad poore ning näonahk näeb välja hall ja elujõu kaotanud. 
Näonahaspetsialistid on selles küsimuses üksmeelel - ilusa näonaha nautimiseks peaks põhjalik näopesu ja -puhastus saama igapäevaseks harjumuseks. See aitab eemaldada näolt päeva jooksul sinna kogunenud mustuse, surnud naharakud, meigi ja kõik muud nahapoore ummistavad asjad. 
Isegi kui meiki ei kasutata vajab näonahk ikkagi puhastamist - see puutub iga päev kokku mitmesuguste nahahooldustoodetega, alates niisutavatest kreemidest ja lõpetades päikesekaitsetoodeteni, rääkimata näonahale kogunenud higist, rasust jne.
Ainult naha pesemisest veega ei piisa: oluline on seda teha õigesti, valides sobiva aja, näonahale sobivad vahendid ja lõpuks – mitte teha seda liiga sageli. 
Alljärgnevast leiad mõned näpunäited kuidas oma näonahka pesta ja puhastada, et muuta see säravaks ja kauniks.

1. Pese nägu nii hommikul kui õhtul

Paljud arvavad et piisab kui pesta oma nägu üks kord päevas  – õhtul, eemaldades päeva jooksul kogunenud mustuse.
Tegelikult tuleb nägu pesta ka hommikuti. Une ajal ühelt küljelt teisele keerates satuvad erinevad bakterid ja isegi rasu juustelt väga kergesti näole ja silmadele.  Lisaks tuleks enne hommikuse näohooldusrutiini alustamist pühkida näolt kõik näohooldustooted – seerumid ja öökreemid.
Seega, isegi kui pesed oma nägu õhtul ja pöörad tähelepanu padjapüüride vahetamisele, ära unusta hoolitseda oma näonaha eest ka hommikul. 
Kui Sinu näonahk on äärmiselt tundlik, vali hommikuks kerge näopuhastusvahend või lihtsalt puhasta nägu mitsellaarveega.

2. Valie õige veetemperatuur

Kuigi kuuma vee kasutamine näo pesemiseks võib tunduda nauditava rituaalina, võib see tegelikult teha rohkem kahju kui kasu.
Kuum vesi soodustab suuremat rasvaeritust, mis omakorda põhjustab pooride ummistumist ja naha kiiremat saastumist.  Lisaks nõrgestab kuum vesi näonaha kaitsebarjääri, tänu millele säilitab näonahk terviklikkuse. Seepärast muutub nahk ajapikku kuivaks, hakkab  sügelema ja ketendama.
Vastupidi - nägu tuleb alati pesta leige veega.

3. Ainuüksi näopuhastusvahendist ei pruugi piisata

Jah, õige puhastusvahend on esimene samm kauni näonaha nautimise suunas. 
Kui aga kasutad igapäevaselt palju meiki, eriti seda mis sisaldab mineraalseid SPF koostisosi või õli, siis ei pruugi ainult puhastusvahendist piisata. Osa neist pole lihtsalt mõeldud meigi eemaldamiseks.
Seega, kui kasutate sellist meiki mis ei määri riideid või on veekindel - puhastage alati enne näo pesemist kõigepealt hoolikalt meik. 

4.  Ära unusta oma näonahka koorida

Näonahka tuleks koorida vähemalt kord nädalas spetsiaalsete koorijatega. See aitab vabaneda surnud naharakkudest, mustusest ja muudest poore ummistavatest asjadest.  Lisaks väldite erinevaid nahapõletikke, hoiate ära vistrike ja akne tekke. Nahk taastub, muutub elujõuliseks, vähenevad kortsud ja pigmendilaigud, aktiveerub vereringe.
Pea meeles et näonahka ei tohi väga sageli koorida: liiga sage koorijate kasutamine lõhub näonaha loomulikku barjääri, mis tagab niiskuse tasakaalu ja kaitseb nahka. Nahk muutub  tundlikuks, kuivaks ja ketendavaks. 
Tundliku näonaha puhul soovitavad dermatoloogid kasutada koorijat mitte rohkem kui üks-kaks korda kuus.

5. Tõhusamaks näopuhastuseks kasutage puhastusmaske

Ühed tõhusamad näopuhastusmaskid on mullidega näomaskid.  Seda tüüpi maskid ilmusid müügile ja said väga populaarseks alles mõned aastad tagasi Koreas ning tänaseks on need Eestis saadaval Biocelli kaubamärgi all.
Mullidega näomask pole mitte ainult lõbus vaid ka väga tõhus viis näohooldusrutiini muutmiseks. Aitab eemaldada näonahalt mustuse, liigse rasu ja meigijäägid vaid 10 minutiga.
Mullidega näomask erineb teistest näomaskidest selle poolest, et tänu hapniku ja spetsiaalsete ainete kombinatsioonile maskis puhastatakse nägu palju sügavamalt ja tõhusamalt. 
Mullidega näomaski valimisel pööra alati tähelepanu selle koostisele. Vali selline, mille leht on valmistatud bambuse süsinik-kiust. Bambuse süsinik-kiust maskid on poorsest kiust maskid, millel on suurepärased imavad ja toksiine eemaldavad omadused. Selline mask mitte ainult eemalda nahalt mustuse ja liigse rasu, vaid parandab ka vereringet ja soodustab naha taastumist. 
Mullidega maski regulaarsel kasutamisel märkad et nahk on hakanud särama, on niisutatud, taastunud ja sile.
Enne maski kasutamist puhasta kindlasti meik ja pese nägu pesemisvahendiga.

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.