Iluelement mis toidab noorust ja tervist juustest sõrmeotsteni: mida pead teadma räni kohta

Särav, ilus, sile nahk. Terved, läikivad juuksed. Tugevad küüned, hambad ja luud. Mis on kõigil neil ühist?
Tegelikult isegi paar aspekti. Me kõik tahame, et meie nahk, juuksed, küüned ja hambad kiirgaksid tervist. Ja selle kõige taga peituv märksõna on räni - suuruselt teine meie planeedi element ning raua ja tsingi järel kolmas mikroelement meie kehas. 
Kahest viimasest oleme kindlasti kõik kuulnud ja teame, kuidas need meie kehale kasulikud on, aga kuidas on lood räniga? Milliste meile kasulike omaduste poolest paistab silma räni?
Räni leidub inimeste erinevates sise- ja välisorganites: kopsudes, maksas, südames, ajus, kilpnäärmes, küüntes, juustes ja nahas. Seda leidub ka meie luudes, hambaemailis ja paljudes teistes rakkudes kogu kehas. Seetõttu vastutab räni paljude erinevate füsioloogiliste funktsioonide eest: näiteks, annab luudele ja kõhredele jäikuse ning kõõlustele painduvuse. 
Enim tuntakse räni aga arvatavasti selle elemendi teise nimetuse järgi - sageli nimetatakse seda "ilu mikroelemendiks", sest räni stimuleerib meie kehas kollageeni ja elastiini sünteesi. Räni on võimeline ühendama valkude molekule, mis vastutavad naha loomuliku veepidamisvõime eest, soodustades seeläbi naha taastumist. Räni annab nahale, juustele ja küünemolekulidele tugevust ning sidekudedele elastsust.
Teisisõnu, räni on meie keha üks olulisemaid "ehitusplokke", mis aitab toota kollageeni ja glükoosaminoglükaane. Viimased on sellised polüsahhariidid, mis tõmbavad ligi vett, suhkruid ja valke, moodustades sidekudesid, kõhresid ja kõõluseid ning mis määrivad liigeseid sünoviaalvedelikuga. Seega aitab räni kaitsta kollageeni- ja elastiinikiude lagunemise eest ning võimaldab nautida elastset nahka, lopsakaid juukseid ning tugevaid küüsi ja hambaid.
Räni võib nimetada ka nooruse mikroelemendiks, sest see avaldab mõju vananemist aeglustavatele protsessidele. Kõlab liiga hästi, et võiks tõsi olla? 
Räni omaduste ja mõjude uurimiseks on läbi viidud mitmeid uuringuid. Tulemused näitasid et organismi vananemine on seotud räni taseme olulise langusega meie organites, nt nahas ja arterites. Veelgi enam - on kindlaks tehtud, et räni puudus organismis kahjustab tõsiselt keha ainevahetuse tasakaalu, ilma milleta on võimatu rohkem kui 70 teise elemendi omastamine!
Ja see pole veel kõik.
Räni eemaldab kehast toksiine ja raskmetalle, seetõttu soovitatakse seda sageli erinevates organismi puhastusprogrammides tõhusa abimehena, mis on võimeline rakke sügavuti puhastama. Ränil on ka looduslikud põletikuvastased omadused ja see suudab kontrollida kehas tekkivaid põletikulisi protsesse. Räni leevendab nahaprobleemide, nt ekseemi või psoriaasi, sümptomeid ning tagab, et teised mineraalid, sellised nagu kaltsium ja magneesium, mis on meie kehas hädavajalikud hea hormonaalse tasakaalu tagamiseks, oleks õiges tasakaalus. Lisaks suurendab räni koos vase ja tsingiga nende mikroelementide tõhusust. See imeline mikroelement hoolitseb ka meie keha kaitsesüsteemi eest: räni tugevdab immuunsust saates organismile spetsiaalseid signaale, kui on vaja toota antikehi-antigeene. 
Tervishoiutöötajad teavad et räni on meie kehas üks tugevamaid hapnikukandjaid, suurendades nii toitainete kui ka hapniku kandmist olulistesse organitesse. Kuna räni on võimeline aitama punastel verelibledel edasi kanda kuni 20 protsenti rohkem hapnikku, siis tähendab see ka seda, et räni võib oluliselt vähendada ateroskleroosi ja vere kolesteroolisisaldust, mis omakorda aitab kaitsta südame head tervist. 
See räni omadus aitab ka meie nahka kauem seestpoolt niisutatuna hoida. Kui täiendad oma keha ränivarusid, siis saad peagi aru, et räni teeb oma "tööd" kehas suurepäraselt. Esmalt märkad et nahk on muutunud nooruslikumaks, pringimaks, elastsemaks ning näo nahapoorid, erinevad laigud ja kortsud on muutunud vähem märgatavaks.
Paljude jaoks on küsimus selles, et kui meie kehas on räni juba olemas, siis miks peaksime seda täiendavalt võtma?
Terviseeksperdid rõhutavad, et iga aastaga kaotame osa oma keha ränivarust. Keha võime seda omastada väheneb vanusega. Ränipuudust organismis võivad põhjustada lisaks liiga vähesele räni sisaldavate toodete söömisele ka erinevad parasiithaigused. Seetõttu peaksid kõik, kes hoolivad oma tervisest ja ilust ning on saanud umbes 25-aastaseks, pöörama tähelepanu sellele mikroelemendile ja seda oma kehasse lisama. 
Looduslikud räniallikad on mitmesugused täisteratooted (kaer, riis, nisu), köögiviljad (aedoad, kurgid, tomatid, porgandid, sibulad, redised, kartulid), puuviljad ja marjad (banaanid, kirsid, maasikad, rosinad), samuti ka munad ja kalamari.
Kuigi looduslikke räniallikaid on tõesti väga palju, tuleb siiski märkida, et valdavat enamust neist toiduainetest tuleb enne söömist töödelda. See tähendab, et peaaegu kogu neis sisaldunud räni on juba eemaldatud. Samuti on oluline ka see, et meie keha omastab räni erinevatest allikatest ja toiduainetest erinevalt. Pealegi võib ka maomahla happesuse vähenemine häirida organismi võimet seda mikroelementi toidust nõuetekohaselt omastada. Seetõttu, otsides parimaid ja tõhusamaid võimalusi räni täiendamiseks kehas, ära unusta arvesse võtta mitte ainult räni kogust toiduaines, vaid ka selle biosaadavust. 
Kui vaadata natuke konkreetsemalt, siis selgitavad tervishoiutöötajad, et räni looduslikku vormi mõjutab väga kiiresti polükondensatsiooniprotsess, mille tõttu väheneb tõsiselt selle mõju ja tõhusus elusorganismidele. Seetõttu on alati soovitatav otsida sellist ränivormi, mis on bioloogiliselt aktiivne – näiteks stabiliseeritud ortosänihape –, sest ainult see ränivorm imendub organismis eriti hästi ja kiiresti, nii et tulemusi saab märgata kiiremini. 
Samuti veendu, et ostad räni, mis ei sisalda tarbetuid ja ebatervislikke lisandeid. Kuid täiendatuna biotiini või nõgeseekstraktiga toimib räni veelgi tõhusamalt. Viimati nimetatud ained on juba ammu tuntud nende lehtedes leiduvate bioaktiivsete ainete, nagu fütosteroolide, flavonoidide ja hapete, aga ka mineraalainete ja vitamiinide rohkuse poolest, mis aitavad veelgi rohkem hoolitseda oma ilu eest seestpoolt. 
Hoolitsege oma nooruse ja tervise eest süsteemselt ja teadlikult: kujundades õiged ilu- ja terviseharjumused, saad lisaks kaunile välimusele tunda rõõmu ka hea enesetunde üle.

 

BIOCELL® Silicium Booster: bioaktiivne räni. Juustele, nahale, küüntele.

Nahale, juustele, küüntele.

Sinu kirka naha ja tervete juuste põhjus.

  • Bioloogiliselt aktiivset räni, nimelt vedela stabiliseeritud ortoränihappe kujul, omastab organism eriti hästi ja kiiresti.
  • See "ilu mikroelement" ergutab esimest tüüpi kollageeni ja elastiini sünteesi, säilitab niiskust, vastutab hapniku transportimise eest organismis ning soodustab sellega naha uuenemist, elastsust ja kirkust.
  • Juuste ja küünte kasv, läige ja tugevus sõltuvad räni kogusest kehas.
  • Rikastatud ekstraktiga, mis on rikas bioaktiivsete ainete (fütosteroolid, flavonoidid, happed, mineraalid ja vitamiinid) poolest, aitab toita nahka ja juukseid seestpool,
  • Ja veel – see ränivorm pole mitte ainult kasulik, vaid seda on mõnus ka juua tänu selle neutraalsele maitsele.


Oled täiuslik. BIOCELL hoiab Sind sellisena.

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.