Keratiin: tervete ja läikivate juuste jaoks

Keratiin - mis see on?

Keratiin – staar-proteiin, mida mainitakse peaaegu kõikjal: alates ajakirjadest ja lõpetades sotsiaalmeediaga. Keratiinist räägivad ka iluprofessionaalid kelle juurde te lähete juuksehooldust tegema, kui aga uurite kasutatavate juuksetoodete koostist lähemalt, siis leiate ilmselt selle nimetuse ka toote etiketilt.

Kas teate kuidas keratiin võib meie ilule, eriti juuste ilule, kaasa aidata?

Keratiin on valk, mida leidub looduslikult nahas, juustes ja küüntes. See võib olla kõva (nagu küüntes) või pehme (nagu nahas), kuid olenemata keratiini tekstuurist jääb selle põhifunktsioon samaks: keratiin täidab kaitsefunktsiooni ja nimelt selle hulgast kehas sõltub ka meie epidermise seisund. Kuna see on kaitsev valk, siis stimuleerides rakkude kasvu ja kahjustatud piirkonna taastumist, aitab keratiin kaasa ka haavade kiiremale paranemisele.

Piisav keratiini kogus kehas kaitseb meie nahka ja juukseid ultraviolettkiirguse ja muude väliste ärritajate eest ning mis kõige tähtsam - aitab säilitada rakkudevahelist struktuurset terviklikkust, annab tugevuse ja veekindluse.

Keratiin moodustab epidermise struktuurist umbes 70 protsenti, kuid veelgi olulisem on see meie juustele: tervelt 97 protsenti meie juustes leiduvatest ainetest koosneb sellest valgust. Teisisõnu, iga palja silmaga nähtav juuksekarv koosneb sisuliselt keratiinist. Keratiinikiud on polüpeptiidid, millest igaüks koosneb mitmesajast aminohappest. Karvanääpsudes stimuleerib keratiin rakke jagunema ja juuksekarvu - kasvama.

Keratiini leidub looduslikult mitte ainult meie kehas, vaid ka loomade organismides ning seda võib seal esineda mitmel erineval kujul. Looduslikul kujul võib seda leida lambavillast, lindude sulgedest, ninasarviku sarvedest või isegi mõne looma käppadest. Keratiini saab ekstraheerida ka siidiussi kookonis leiduvast looduslikust siidikiust või nisuvalgust. 

Arvatavasti sooviksime me kõik, et meie nahk, küüned ja juuksed jääksid kogu elu jooksul elastseteks, tugevateks ja suurepärases seisukorras olevateks. Kuid keskkonna negatiivsete mõjude, alatoitumise, stressi, hormonaalsete kõikumiste ja füüsilise kurnatuse tõttu väheneb aastatega keratiini hulk organismis. Selle tulemusena kaotab nahk oma elastsuse, hakkab kortsuma, ketendama, küüned hakkavad murduma, juuksed kaotavad sära ja sileduse, muutuvad poorseks ja nõrgaks. 

Milline keratiin tuleks valida? 

Keratiinist võib olla  palju abi, kuid oluline on teada, millist tüüpi keratiini valida. Näiteks paljudes vananemisvastastes ainetes leiduv loomne keratiin ekstraheeritakse sõrgadest, sarvedest ja sulgedest. Need loomade kehaosad lahustatakse väga kõrgel temperatuuril, muutes nende kuju, kuid pärast seda muutub keratiin meie nahale täiesti kasutuks. Hinnatuim on lambavillast ekstraheeritud bioloogiliselt aktiivne ehk funktsionaalne keratiin – see säilitab oma esialgse vormi ning just seda keratiini tüüpi tuleks kosmeetikahooldustooteid valides siltidelt otsida. 

Kui  soovid täiendada oma keha keratiinivarusid, vali suukaudne hüdrolüüsitud keratiin, mis on saadud lambavillast. Just lambavillast saadav keratiin on struktuurilt kõige sarnasem inimkehas leiduva keratiiniga. Keratiini hüdrolüüsi käigus lagunevad selle ahelad mitmeks väikeseks osakeseks, mida nimetatakse tripeptiidideks, mis on võimelised inimese soolestiku barjääri kergemini läbima. Selle tulemusena kannab veri tripeptiidid kogu kehas laiali ja need jõuavad kõigepealt just sinna, kus neid kõige rohkem vaja on. 

Juuksekarva tüvi koosneb kolmest peamisest kihist: kutiikulist, korteksist ja säsist. Hüdrolüüsitud keratiini molekulidel on võime tungida juuste sisemusse, täita kõik – ka kõige väiksemad – kahjustatud kohad, siluda juuksepinda ja aidata seeläbi kaitsta juukseid väliskeskkonna kahjuliku toime eest: päikese, tuule, külma, kuumuse, juuste soengusse sättimise jne eest. Ehk siis hüdrolüüsitud keratiin taastab juuste loomuliku kaitsekihi, täiendades kaotatud valke seestpoolt. Nii saavad juuksed tagasi oma sära, elastsuse, juuksed muutuvad tugevamaks ja tervemaks. Veelgi enam, selle keratiinivormi kasutamine vähendab juuste hargnemist ja murdumist, juuksed hakkavad uuesti läikima. 

Tõestatud toime

Eelnevat kinnitas ka Itaalia teadlaste poolt 2019. aastal läbi viidud uuring. Tulemustest selgus, et hüdrolüüsitud keratiin imendub organismis just tänu oma bioaktiivsusele eriti hästi. Selle tulemusena tundsid katsealused, kelle hulgas oli nii naisi kui ka mehi, rõõmu juuste kiirema kasvu üle. Neil vähenes juuste väljalangemine, paranes juuste struktuur: juuksed muutusid palju tugevamaks ja tervemaks. Juuksed taastasid läike, sära ja elastsuse. 
Samas uuringus leiti oluline paranemine mitte ainult uuritud inimeste juuksekarvades, vaid ka naha ja küünte seisundis: ainult 90 päevaga muutusid küüned palju tugevamaks ja vähem hapraks, nahk sai tagasi niiskuse, muutus elastsemaks ja kortsude sügavus vähenes koguni 11 protsenti. 

Veelgi tõhusama efekti saavutamiseks kombineerige hüdrolüüsitud keratiini B-vitamiinide, seleeni, tsingi, biotiini ja vasega. Selline kombinatsioon kaitseb mitte ainult vabade radikaalide kahjulike mõjude eest, vaid hoolitseb täielikult juuste ilu eest ka seestpoolt. 

BIOCELL® Hair Shots: suukaudne keratiin vitamiinide ja mineraalidega. Sinu juuste tervise jaoks.

Juuste tugevuse, lopsakuse ja sära jaoks.

Üks  pudelikeses peituv „shot“ sisaldab kõike, mida Sinu juuksed ihaldavad:

-Optimaalne annus bioloogiliselt aktiivset hüdrolüüsitud keratiini aitab taastada juuste struktuuri, tugevust ja sära.
-Kaitse vabade radikaalide eest on SODi eesmärk. SOD (superoksiidi dismutaas) on uue põlvkonna looduslik biogeenne antioksüdeeriv ensüüm, mis kaitseb negatiivsete keskkonnamõjude ja juuksestruktuuri vananemise eest.
-Juuste lopsakuse tagamine on hüdrolüüsitud keratiiniga kooskõlastatud vitamiinide ja mineraalide ülesanne. Juuste jaoks on eriti olulised biotiin, pantoteenhape, seleen, vask. 
-Ja veel – BIOCELL Hair Shots – on väärtuslik, mugav ja meeldiv viis hoolitseda oma juuste ilu eest iga päev.


Oled täiuslik. BIOCELL hoiab Sind sellisena.

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.